Ana Sayfa PMYO - Askeri Okullar PMYO Hazırlık Kitapları Polis Meslek İngilizcesi

Polis Meslek İngilizcesi

Polis Meslek İngilizcesi

Yayın Evi Pelikan Yayınevi

9786055529833

Stok Durumu

Stoklarımızda

Satış Fiyatı :

32,40 TL

İndirimli Fiyatı :

İndirimli Ürün (%50,00)

16,20 TL

Havale Fiyatı

Havale İnd. (% 2)

15,88 TL

% 50
Bu Üründen Adet
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (1)
  • Tavsiye Et

Ürün Detayları


Polis Meslek İngilizcesi - Metin Kutlu - Pelikan Yayınevi
Birleşmiş Milletler Barışı Koruma Misyon Sınavlarına Hazırlık Kitabı
Polis Akademisi Mesleki İngilizce Dersine Yardımcı Kitap

Ülkemize gelen bir yabancı tarafından kendisine bir şey sorulduğunda İngilizce bilmediğini utana sıkıla anlatmaya çalışan meslektaşlarımızın durumu ile Birleşmiş Milletler görevleri gibi yurtdışı görevlerine giden meslektaşlarımızın diğer ülke insanlarına göre İngilizce gramerlerinin çok daha iyi olması rağmen bir türlü istenilen şekilde konuşamamaları, bu yüzden de zor durumda kalmaları ve yabancılardan âdeta kaçmaları, ayrıca yurtdışında görev yaparken dil yüzünden yaşadığım sıkıntıları diğer meslektaşlarımızın yaşamaması düşüncesi ile meslektaşlarımızın uluslararası görevlerde ülkemizi üst düzeyde temsil etmeleri düşüncesi bana “Polisler İçin İngilizce” serisi kitaplarımı yazmaya sevk etti.
“Polisler İçin İngilizce Serisi” kitapları iki kitaptan oluşmaktadır.
Birinci kitap “Polisler İçin Pratik İngilizce”, başlangıç ve orta seviyede İngilizcesi olanlara günlük pratik konuşmayı öğreten bir kitaptır. Bu kitapta, bir polisin görevi sırasında karşılaşacağı durumlarla ilgili kelimeler, kalıp ifadeler ve karşılıklı diyaloglar verilerek pratik konuşma öğretilmektedir. Meslektaşlarımız bu kitaptan öğrendikleriyle, yabancılarla karşılaştıklarında rahat bir şekilde İngilizce konuşacaklar, sorularını anlayabilecekler, şikâyetlerini dinleyebilecekler ve onlara gerekli yardımı yapabileceklerdir.
İkinci kitap “Polisler Meslek İngilizcesi” ise orta ve ileri seviyede İngilizcesi olanlara mesleki literatürü, tutanak tutmayı, rapor yazmayı öğreten ve Birleşmiş Milletler yurtdışı sınavlarına hazırlık materyallerini içeren bir kitaptır. Bu kitabımın yeni baskısında (3.baskı) Sudan UNMIS, Sudan UNAMID, Doğu Timor UNMISET, Liberya UNMIL misyonlarından yeni rapor ve tutanaklar, BM SAT sınavlarına hazırlık için yeni dokümanlar, BM görevleri sırasında gerekli olabilecek değişik yazışma örnekleri, ayrıca AGİT mülakat sınavlarında sorulabilecek soru örnekleri ve cevapları bulunmaktadır.
“Polis Meslek İngilizcesi” kitabı üç bölümden oluşmaktadır;
Birinci bölümde, hem mesleki literatürü hem de tutanak ve rapor yazmayı öğreten çok sayıda Daily Situation Report, Incident Report, Flash Report ve Officer’s Report örnekleri,
İkinci bölümde, tamamen Birleşmiş Milletler sınavı formatında, çok sayıda ve yeni, Reading Passages, Listening Comprehension ve Report Writing örnekleri, Interview Questions ve AGİT mülakat soru ve cevapları,
Üçüncü bölümde Birleşmiş Milletler Barışı Koruma Misyonlarının bulunduğu ülkeler hakkında bilgiler, Suç ve Olay Çeşitleri, ayrıca 2000 küsur kelimeden oluşan “Polisiye Terimler Sözlüğü” bulunmaktadır.
Genel İngilizce bilgisinin yanında bu dokümanlara çalışmak Birleşmiş Milletler sınavlarına hazırlık için yeterli olacaktır. Bu kitapta yeteri kadar ve başka yerde bulunamayacak materyaller bulunmaktadır.

Bu haliyle kitap, BM sınavlarına hazırlık kitabı olmasının yanı sıra, Polis Akademisi, Polis Koleji ve Polis Meslek Yüksek Okulları öğrencileri için de Polis Meslek İngilizcesi alanında ilk ve tek kitaptır.
Kitaplarıma yoğun ilgi gösteren meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.
Metin KUTLU
Dekan Yardımcısı
2.Sınıf Emniyet Müdürü
Polislik Sınavları

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

9.6.2013 09:42:00
Güzel Kitap

2013 BM sınavına izmir´de Metin müdürümün genelde bu kitaba dayalı olarak bizzat verdiği kursla hazırlandım. Sonra özel 16 saat daha özel yabancı dil dersi aldım ve çok şükür bu sınavı kazandım. Kitabın daha da geliştirilmiş versiyonunu Metin müdürümden en kısa sürede bekliyoruz. Kom.Yrd. Tuncay...

Tuncay BIÇAKCI

Yorum Puanlama Sonuçları

%100
 


 Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 
Ürün Adı
Stok
Fiyat
 
Resmi Büyüt
visa mastercard advantage axess
Pelikan Tıp ve Teknik Kitapçılık Tic. Ltd. Şti. Merkez : Ataç Sok. No:3/A Yenişehir - Sıhhıye / ANKARA Tel : (0312) 434 07 44 - 45 - Fax : (0312) 434 07 46 - Şube: OLGUNLARlar SOKAK 4/4 KIZILAY ANKARA Telefon : 0312 417 17 27 -419 42 41