Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%30
A New Insight into Academic English Ecem Fırat Kopuz A New Insight into Academic English Ecem Fırat Kopuz A New Insight into Academic English Ecem Fırat Kopuz A New Insight into Academic English Ecem Fırat Kopuz

A New Insight into Academic English

Liste Fiyatı : 525,00TL
İndirimli Fiyat : 367,50TL
Kazancınız : 157,50TL
Taksitli fiyat : 3 x 122,50TL
Havale/EFT ile : 360,15TL
9786257602846
119663
A New Insight into Academic English
A New Insight into Academic English
367.50
A New Insight into Academic English
 
A New Insight into Academic English, üniversite hazırlık sınıflarında okuyan ya da IELTS, TOEFL, PTE gibi akademik İngilizce sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hazırladığım 5 ana üniteden oluşan bir kitaptır.
 
Kitabımın bölümlerine değinmeden önce, ortaya çıkış hikayesinden biraz bahsetmek istiyorum. Aslında bu hikâye kendi öğrencilik yıllarıma dayanıyor. Türkiye’de geçirdiğim öğrencilik döneminde, akademik İngilizce sınavlarına hazırlık sürecinde birçok engelle karşılaştım. Piyasada bulunan İngilizce kitapların çoğu yabancı yayınevlerine aitti ve ne yazık ki hiçbirinde Türkçe tercüme bulunmuyordu. Bu durum, bireysel çalışmamı zorlaştırıyor ve öğrenme sürecimi kısıtlıyordu. Ayrıca, essay yazma konusunda başvurduğum kitaplarda yeterli örnek ve alıştırmanın olmaması, bu süreçte benim için büyük bir engeldi çünkü akademik yazma becerimi geliştirmek için bol bol essay yazmaya ve bunları kontrol edebileceğim bir rehbere ihtiyaç duyuyordum. Bu zorlukları bizzat yaşamış olmam, öğrencilerimin ihtiyaçlarını daha iyi anlamamı sağladı. Gözlemlerim ve öğrencilerimden aldığım geri dönüşlerle bu kitabı hazırlama sürecini başlattım. Yaklaşık 3,5 yıl süren bir hazırlık sürecinin ardından kitabımı tamamladım ve artık sizlerle buluştu.
 
Kitabım her bölümde farklı bir konuya odaklanarak okuyucuya geniş bir perspektif sunuyor. Kapsamlı üniteleriyle, öğrencilerin İngilizce becerilerini temel seviyeden ileri ve akademik seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Kitap boyunca, Türkçe açıklamaların eşlik ettiği her bölüm, konuları daha derinlemesine anlamanızı ve size sunulan alıştırmalarla öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlayacak.
 
Bu kitap, öğrencilerin kendi başına çalışmalarına olanak sağlayan bir kaynak olarak tasarlandı. Ülkemizde, üniversite hazırlık sınıflarında okuyanlar ve akademik İngilizce sınavlarına hazırlananlar için Türkçe anlatımlı kaynakların sınırlı olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, hazırlamış olduğum bu kaynak, birçok öğrencinin uluslararası sınavlara hazırlanırken en büyük destekçisi olmayı hedefliyor. Kitabim sayesinde, ek bir eğitmene ya da özel derse ihtiyaç duymadan, bireysel çalışma ile otonom öğrenme becerilerinizi geliştirebilir ve akademik İngilizce alanındaki eksiklerinizi giderebilirsiniz.
 
Kitabımın, akademik yazma, akademik kelime bilgisi ve akademik konuşma becerilerini geliştirmede önemli bir kaynak olacağına inancım tamdır. Üniversite hazırlık sınıfı öğrencilerine ve uluslararası akademik İngilizce sınavlarına hazırlanan tüm öğrencilere başarılar dilerim.
 
Kitabın içeriği şu şekildedir:
 
CHAPTER 1: ACADEMIC VOCABULARY
Kitabın bu bölümü İngilizce kelime becerilerinizi geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu bölümdeki kelimeler, akademik metinlerde en sık karşılaşılan 570 kelimeyi listelemiştir (Coxhead, 2000). Bu akademik kelime bölümünün amacı, öğrencilerin kelimeleri algısal seviyeden üretimsel seviyeye çıkarmalarını sağlamaktır. Öğrencilerin, bu bölümde karşılaşacakları çeşitli egzersizler aracılığıyla kelimelerin farklı yapılarına hâkim olmalarını hedefledim. Çoktan seçmeli sorulardan metin tercümelerine kadar geniş ve zengin bir içerik sizi bekliyor.
CHAPTER 2: ACADEMIC WRITING SKILLS
Bu bölümde, ‘essay nedir?’, ‘outline nasıl oluşturulur?’ ve ‘off-topic ne demektir?’ gibi temel soruların yanı sıra, daha derin essay yazım tekniklerine de giriş yapıyoruz. Ünitenin sonunda, amacım sizi sadece teorik bilgilerle donatmak değil, aynı zamanda pratikte de essay yazma konusunda kendinizi yetkin hissetmenizi sağlamaktır. Farklı essay türlerinde nasıl uzmanlaşacağınıza dair bilgi ve becerileri bu ünite ile kazanacaksınız.Ek olarak bu bölümde, IELTS ve TOEFL sınavları için en güncel yazım tekniklerini ve tüm soru tiplerine yönelik detaylı açıklamaları bulabileceksiniz. Ayrıca, bu konularda kendinizi geliştirebilmek adına çeşitli alıştırmalarla da karşılaşacaksınız.
 
CHAPTER 3: CONNECTORS AND COHESIVE DEVICES
Bu ünitede, essay yazımınızı daha akıcı ve ahenkli kılmak için kullanabileceğiniz bağlaçlara odaklanacağız. Bu bağlaçları, sizler için öncelikle bir tablo halinde sunacağım. Daha sonra hem cümle hem de paragraf düzeyinde her bağlacın kullanımını ele alarak, onları essaylerinizde daha etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi göstereceğim. Ayrıca bu ünitede öğrendiklerinizi pratiğe dökmeniz amacıyla çeşitli alıştırmalar da bulacaksınız.
 
CHAPTER 4: ESSAY IDEAS AND ESSAY PRACTICE
Bu bölümde, essay yazımında kritik bir aşama olan fikir geliştirme sürecine derinlemesine odaklanıyoruz. Essayde fikir geliştirmenin nasıl daha etkili yapılacağına dair yöntem ve stratejiler üzerine yoğunlaşacağız. Bu ünite içerisinde, fikir geliştirme aşamalarını pratiğe dökmek için 20 adet essay planı hazırladım. Verdiğim talimatlar doğrultusunda bu essayleri sizler yazacaksınız ve ardından cevap anahtarından örnek essayleri kontrol edebilirsiniz. Her bir essay için cevap anahtarında bir örnek bulabileceksiniz.
 
CHAPTER 5: ACADEMIC SPEAKING SKILLS
Akademik konuşma becerilerine bu bölümde odaklandım. Bir kitap ile konuşma becerisinin nasıl geliştirileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu bölümde, size en etkili önerileri sunmaya çalıştım. Ayrıca, speaking sınavlarında sıkça karşınıza çıkabilecek kalıp ifadelere, IELTS ve TOEFL için gerekli olan ifade ve sınav açıklamalarına yer verdim. Bu bölüm, 37 popüler başlık altında İngilizce’den Türkçe’ye tercümeli soru-cevapları da içermektedir; bu başlıklar akademik sınavlarda sıkça rastlanan konulardan titizlikle seçilmiştir. Ayrıca, bireysel çalışmalarınız için ek speaking sınavlarını da bu bölümün sonuna ekledim. Bu bölümü öne çıkaran özellik, her İngilizce yanıtın Türkçe tercümelerle destekleniyor olmasıdır.
5 Beklenen kitap geldi. Ecem hoca bence bu dünyaya bir hediye. Hep inandığım bir gerçek var, ingilizce öğretmenliği okumak o dili yeterince tanımak için yeterli değil. Bunun annesi babası dil bilimdir ve dil bilim bilmeyen insan dili tanımadığı için, eğitim öğretim sürecinde etkili olamayacaktır. Araba kullanmayı bilirsiniz ama biraz motordan da anlamak gerek ki sorunlar nerede nasıl çözülür bilelim, bu da buna benziyor. Ecem hoca, akademik birikimi yüksek, dil bilimi bildiği için dili tanıyan ve dolayısıyla bireylerin eksiğini iyi tespit edebilen birisi bence. Bunu yapabildiği için de iyi bir eğitimci, dolayısıyla da iyi bir kitap çıkardı. Kendisi bence bu dünyaya hediye, kitabı da dünyaya hediye oldu. Onu çok seviyorum. Kucaklıyorum ve dualarıma ekliyorum, her yönüyle bir bütün olarak “iyi” denecek nadide ve ozge bir insan. Alın aldırın ;)))) the Best by the Best
5 İngilizce öğrenme aşamasında yolumun Ecem hocamla kesişmesi hayatımdaki en büyük dönüm noktalarından biridir. Verdiği derslerde basmakalıp bilgilerin dışına çıkarak İngilizceye bakış açımı bambaşka bir noktaya getirdi. Ecem hocamın aktif olarak öğrencisi olamayan herkes için bir fırsat bu kitap. Derslerde biz öğrencilerine nasıl samimi bir şekilde İngilizce öğretiyorsa kitabında da bu samimiyeti ön plana almış hocam. Kısacası İngilizce öğrenmek isteyen herkes için başucu niteliğinde bir kaynak olmuş. Benim yoluma ışık olduğunuz gibi daha nice insanların yoluna ışık olursunuz inşallah hocam ????????
5 Farkında olmadan ilmek ilmek işleyen,ne yaptığın iyi bilen kıymetli bir hocanın kıymetli kitabı. Kesinlikle faydalanılmalı ????
5 Hocaların kıymetlisinin, kıymetli kitabı uzun günler sonra elime ulaştı:) derslerdeki çok yönlülük kitabına da sirayet etmiş.özellikle akademik İngilizce çalışacaklar için başucu kitabı niteliğindedir❤️ Ecem hocam, her kitap bir evlattır, evladınız hayırlı olsun
5 Emek emek işlendiği içeriğinden belli olan kitap.Sınavlara hazırlanan , yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyenlerin başucu kitabı olmalı.Ecem Fırat Kopuz , zaten alanında yaptığı çalışmalarla kendini ispatlamış bir marka ve yol göstericidir.
5 Değer, değerdir. Emek ise emek. Zirâ. Asil ve güzel olan-a. Güneş hediyesini verir. Bir gün batımı ya da gün doğumunda. Alından süzülen her bir damla, yayılır ince ince. Kitabın ortasından, hayata. Bazı paha biçilemez şeyler vardır mesela. Ne "o". Ne ondan bir parça. Bu kitap aslında. O'ndan bir hatta bin parça adeta. Anlayana. Duyanlara. Savunmasız yakalandınız. Ecem Hanım artık yanı başınızda. :) Ya duy(a)mayanlara? İngilizce ise bahse konu bir sonraki rota. Söylenecek her ne varsa, mürekkebi samimiyetle bezeli malum beyaz kağıtlara, bu denli aktarılabilirdi anca. "Başka" bir şey var görmek ile bakmak arasındaki arafta. Gerçekten b'aşka. Yayın ve yayımda. Nefes tüketenler adına. Taktir ve şükrânlarımla.
5 Bir gün gelir ve 4 yılın karşılığı ete kemiğe bürünüp yararlanmamız için önümüze sunulur. Dolu dolu geçen dersleri gibi harika bir kitap yazmış Ecem Hocam. Bitmez tükenmez 'life long learning' prensibini derinlemesine işlediği ve uzun yıllar her daim yanımızda olacak olan bu kitabı herkes edinmeli!
5 Dilbilime, eğitime, öğrencilerine verdiği emek, özen ve samimiyetine yakından tanık olduğum, alanında uzman bir isimden, "akademik yazma, akademik kelime bilgisi ve akademik konuşma" ile ilgili engin bir deneyim kazanacağınız ve bu alanda kütüphanenizin baş köşesinde olmasını isteyeceğiniz bir kaynak! Teşekkürler Ecem Fırat Kopuz...
5 Ecem Hoca'dan ofisinde yuz yuze Toefl dersi almistim 2019 yilinda, kendisi o zamanlar ETS'in kaynaklariyla calistiriyordu beni ve ben gercekten hem ingilizcemi gelistirmeye calisiyordum hem de toefl kitabinin icinde boguluyordum. Istedigim puani bir bucuk senelik surec sonunda almistim ozamanlar keske her seyi Turkce anlatan bir kitap olsa diyorduk Ecem hoca da birgun yazacagim diyordu, hocam gururumussunuz, kitabinizi sabirsizlikla bekliyorum kutuphanemin en guzel kosesine koyacagim.
5 Heyecanla bu kitabın çıkmasını bekliyordum. Ecem hocamın engin bilgisiyle Academik İngilizce alanı zengin içeriğiyle göz dolduran harika bir kaynak kazandı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek var iyi ki varsın ingilizceye fısıldayan kadın…
5 Uzun zamandır merak ve heyecanla beklediğim, akademik süreçte bana çok faydası olacağını düşündüğüm bu kitap için Ecem Hanıma çok teşekkür ederim. Sabırsızlıkla bekliyorum.
5 Ecem Hoca, ülkemizin önde gelen eğitimcilerinden biri olarak, özellikle IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlanan herkes için kusursuz bir kaynak sunmaktadır. Bu bilgi yuvası, herkesin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken bir hazinedir.
5 Alanında en donanımlı eğitmenlerden biri olan Ecem hocanın, çokça emek ve titizlikle hazırladığına öğrencileri olarak bizzat şahit olduğumuz yeni kitabını tüm öğrencilere gönülden tavsiye ederim. Akademik ingilizce ve sınav hazırlığında çok faydalı bir başucu kaynağı olacaktır, teşekkürler Ecem hocam elinize sağlık.
5 Her konuda birçok insanın hayatına dokunan Ecem hocamın kitabının çıkmasına çok sevindim. Kitabın herkes için çok yararlı olacağına, baş ucu kitabı tadında olduğuna eminim! Ecem hocamın kitabı ile birlikte İngilizce artık sorun olmaktan çıkacaktır.
5 Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden biridir Ecem Hoca, uzun suredir kitabinin çıkmasını bekliyordum, bütün öğrencilere faydalı olacağına çok eminim, özellikle IELTS ve TOEFL sınavına hazırlanacak öğrenciler için önemli bir kaynak. Kütüphanemin yeni kitabi hayırlı olsun, teşekkürler Ecem Hocam.
5 İngilizce öğrenmek için başvurulması gereken en değerli eğiticilerden biri tarafından kaleme alınan efsane kitap! Ecem hocaya teşekkürler.
5 Ülkemizin dil öğretimi alanında en iyi hocalarından birisinin öğrenciler ve ilgilenen herkese çok faydalı olacak bir başucu kaynağıdır.
 • Açıklama
  • A New Insight into Academic English
    
   A New Insight into Academic English, üniversite hazırlık sınıflarında okuyan ya da IELTS, TOEFL, PTE gibi akademik İngilizce sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hazırladığım 5 ana üniteden oluşan bir kitaptır.
    
   Kitabımın bölümlerine değinmeden önce, ortaya çıkış hikayesinden biraz bahsetmek istiyorum. Aslında bu hikâye kendi öğrencilik yıllarıma dayanıyor. Türkiye’de geçirdiğim öğrencilik döneminde, akademik İngilizce sınavlarına hazırlık sürecinde birçok engelle karşılaştım. Piyasada bulunan İngilizce kitapların çoğu yabancı yayınevlerine aitti ve ne yazık ki hiçbirinde Türkçe tercüme bulunmuyordu. Bu durum, bireysel çalışmamı zorlaştırıyor ve öğrenme sürecimi kısıtlıyordu. Ayrıca, essay yazma konusunda başvurduğum kitaplarda yeterli örnek ve alıştırmanın olmaması, bu süreçte benim için büyük bir engeldi çünkü akademik yazma becerimi geliştirmek için bol bol essay yazmaya ve bunları kontrol edebileceğim bir rehbere ihtiyaç duyuyordum. Bu zorlukları bizzat yaşamış olmam, öğrencilerimin ihtiyaçlarını daha iyi anlamamı sağladı. Gözlemlerim ve öğrencilerimden aldığım geri dönüşlerle bu kitabı hazırlama sürecini başlattım. Yaklaşık 3,5 yıl süren bir hazırlık sürecinin ardından kitabımı tamamladım ve artık sizlerle buluştu.
    
   Kitabım her bölümde farklı bir konuya odaklanarak okuyucuya geniş bir perspektif sunuyor. Kapsamlı üniteleriyle, öğrencilerin İngilizce becerilerini temel seviyeden ileri ve akademik seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Kitap boyunca, Türkçe açıklamaların eşlik ettiği her bölüm, konuları daha derinlemesine anlamanızı ve size sunulan alıştırmalarla öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlayacak.
    
   Bu kitap, öğrencilerin kendi başına çalışmalarına olanak sağlayan bir kaynak olarak tasarlandı. Ülkemizde, üniversite hazırlık sınıflarında okuyanlar ve akademik İngilizce sınavlarına hazırlananlar için Türkçe anlatımlı kaynakların sınırlı olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, hazırlamış olduğum bu kaynak, birçok öğrencinin uluslararası sınavlara hazırlanırken en büyük destekçisi olmayı hedefliyor. Kitabim sayesinde, ek bir eğitmene ya da özel derse ihtiyaç duymadan, bireysel çalışma ile otonom öğrenme becerilerinizi geliştirebilir ve akademik İngilizce alanındaki eksiklerinizi giderebilirsiniz.
    
   Kitabımın, akademik yazma, akademik kelime bilgisi ve akademik konuşma becerilerini geliştirmede önemli bir kaynak olacağına inancım tamdır. Üniversite hazırlık sınıfı öğrencilerine ve uluslararası akademik İngilizce sınavlarına hazırlanan tüm öğrencilere başarılar dilerim.
    
   Kitabın içeriği şu şekildedir:
    
   CHAPTER 1: ACADEMIC VOCABULARY
   Kitabın bu bölümü İngilizce kelime becerilerinizi geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu bölümdeki kelimeler, akademik metinlerde en sık karşılaşılan 570 kelimeyi listelemiştir (Coxhead, 2000). Bu akademik kelime bölümünün amacı, öğrencilerin kelimeleri algısal seviyeden üretimsel seviyeye çıkarmalarını sağlamaktır. Öğrencilerin, bu bölümde karşılaşacakları çeşitli egzersizler aracılığıyla kelimelerin farklı yapılarına hâkim olmalarını hedefledim. Çoktan seçmeli sorulardan metin tercümelerine kadar geniş ve zengin bir içerik sizi bekliyor.
   CHAPTER 2: ACADEMIC WRITING SKILLS
   Bu bölümde, ‘essay nedir?’, ‘outline nasıl oluşturulur?’ ve ‘off-topic ne demektir?’ gibi temel soruların yanı sıra, daha derin essay yazım tekniklerine de giriş yapıyoruz. Ünitenin sonunda, amacım sizi sadece teorik bilgilerle donatmak değil, aynı zamanda pratikte de essay yazma konusunda kendinizi yetkin hissetmenizi sağlamaktır. Farklı essay türlerinde nasıl uzmanlaşacağınıza dair bilgi ve becerileri bu ünite ile kazanacaksınız.Ek olarak bu bölümde, IELTS ve TOEFL sınavları için en güncel yazım tekniklerini ve tüm soru tiplerine yönelik detaylı açıklamaları bulabileceksiniz. Ayrıca, bu konularda kendinizi geliştirebilmek adına çeşitli alıştırmalarla da karşılaşacaksınız.
    
   CHAPTER 3: CONNECTORS AND COHESIVE DEVICES
   Bu ünitede, essay yazımınızı daha akıcı ve ahenkli kılmak için kullanabileceğiniz bağlaçlara odaklanacağız. Bu bağlaçları, sizler için öncelikle bir tablo halinde sunacağım. Daha sonra hem cümle hem de paragraf düzeyinde her bağlacın kullanımını ele alarak, onları essaylerinizde daha etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi göstereceğim. Ayrıca bu ünitede öğrendiklerinizi pratiğe dökmeniz amacıyla çeşitli alıştırmalar da bulacaksınız.
    
   CHAPTER 4: ESSAY IDEAS AND ESSAY PRACTICE
   Bu bölümde, essay yazımında kritik bir aşama olan fikir geliştirme sürecine derinlemesine odaklanıyoruz. Essayde fikir geliştirmenin nasıl daha etkili yapılacağına dair yöntem ve stratejiler üzerine yoğunlaşacağız. Bu ünite içerisinde, fikir geliştirme aşamalarını pratiğe dökmek için 20 adet essay planı hazırladım. Verdiğim talimatlar doğrultusunda bu essayleri sizler yazacaksınız ve ardından cevap anahtarından örnek essayleri kontrol edebilirsiniz. Her bir essay için cevap anahtarında bir örnek bulabileceksiniz.
    
   CHAPTER 5: ACADEMIC SPEAKING SKILLS
   Akademik konuşma becerilerine bu bölümde odaklandım. Bir kitap ile konuşma becerisinin nasıl geliştirileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu bölümde, size en etkili önerileri sunmaya çalıştım. Ayrıca, speaking sınavlarında sıkça karşınıza çıkabilecek kalıp ifadelere, IELTS ve TOEFL için gerekli olan ifade ve sınav açıklamalarına yer verdim. Bu bölüm, 37 popüler başlık altında İngilizce’den Türkçe’ye tercümeli soru-cevapları da içermektedir; bu başlıklar akademik sınavlarda sıkça rastlanan konulardan titizlikle seçilmiştir. Ayrıca, bireysel çalışmalarınız için ek speaking sınavlarını da bu bölümün sonuna ekledim. Bu bölümü öne çıkaran özellik, her İngilizce yanıtın Türkçe tercümelerle destekleniyor olmasıdır.
   Stok Kodu
   :
   9786257602846
   Boyut
   :
   19x27
   Sayfa Sayısı
   :
   640
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2024
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   70 gr 1.Hamur
   Dili
   :
   İngilizce
 • Taksit Seçenekleri
  • Axess Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   367,50   
   367,50   
   2
   183,75   
   367,50   
   3
   122,50   
   367,50   
   Ziraat Bankkart
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   367,50   
   367,50   
   2
   183,75   
   367,50   
   3
   122,50   
   367,50   
   Maximum Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   367,50   
   367,50   
   2
   183,75   
   367,50   
   3
   122,50   
   367,50   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   367,50   
   367,50   
   2
   -   
   -   
   3
   -   
   -   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Hanim T. - 24.12.2023 00:37
   5/5
   Beklenen kitap geldi. Ecem hoca bence bu dünyaya bir hediye. Hep inandığım bir gerçek var, ingilizce öğretmenliği okumak o dili yeterince tanımak için yeterli değil. Bunun annesi babası dil bilimdir ve dil bilim bilmeyen insan dili tanımadığı için, eğitim öğretim sürecinde etkili olamayacaktır. Araba kullanmayı bilirsiniz ama biraz motordan da anlamak gerek ki sorunlar nerede nasıl çözülür bilelim, bu da buna benziyor. Ecem hoca, akademik birikimi yüksek, dil bilimi bildiği için dili tanıyan ve dolayısıyla bireylerin eksiğini iyi tespit edebilen birisi bence. Bunu yapabildiği için de iyi bir eğitimci, dolayısıyla da iyi bir kitap çıkardı. Kendisi bence bu dünyaya hediye, kitabı da dünyaya hediye oldu. Onu çok seviyorum. Kucaklıyorum ve dualarıma ekliyorum, her yönüyle bir bütün olarak “iyi” denecek nadide ve ozge bir insan. Alın aldırın ;)))) the Best by the Best
   Tuba ö. - 19.12.2023 02:53
   5/5
   İngilizce öğrenme aşamasında yolumun Ecem hocamla kesişmesi hayatımdaki en büyük dönüm noktalarından biridir. Verdiği derslerde basmakalıp bilgilerin dışına çıkarak İngilizceye bakış açımı bambaşka bir noktaya getirdi. Ecem hocamın aktif olarak öğrencisi olamayan herkes için bir fırsat bu kitap. Derslerde biz öğrencilerine nasıl samimi bir şekilde İngilizce öğretiyorsa kitabında da bu samimiyeti ön plana almış hocam. Kısacası İngilizce öğrenmek isteyen herkes için başucu niteliğinde bir kaynak olmuş. Benim yoluma ışık olduğunuz gibi daha nice insanların yoluna ışık olursunuz inşallah hocam ????????
   Betül A. - 12.12.2023 23:25
   5/5
   Farkında olmadan ilmek ilmek işleyen,ne yaptığın iyi bilen kıymetli bir hocanın kıymetli kitabı. Kesinlikle faydalanılmalı ????
   Arzu Ç. - 11.12.2023 19:55
   5/5
   Hocaların kıymetlisinin, kıymetli kitabı uzun günler sonra elime ulaştı:) derslerdeki çok yönlülük kitabına da sirayet etmiş.özellikle akademik İngilizce çalışacaklar için başucu kitabı niteliğindedir❤️ Ecem hocam, her kitap bir evlattır, evladınız hayırlı olsun
   AMASİS Y. - 08.12.2023 13:27
   5/5
   Emek emek işlendiği içeriğinden belli olan kitap.Sınavlara hazırlanan , yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyenlerin başucu kitabı olmalı.Ecem Fırat Kopuz , zaten alanında yaptığı çalışmalarla kendini ispatlamış bir marka ve yol göstericidir.
   Hakan Ö. - 30.11.2023 03:40
   5/5
   Değer, değerdir. Emek ise emek. Zirâ. Asil ve güzel olan-a. Güneş hediyesini verir. Bir gün batımı ya da gün doğumunda. Alından süzülen her bir damla, yayılır ince ince. Kitabın ortasından, hayata. Bazı paha biçilemez şeyler vardır mesela. Ne "o". Ne ondan bir parça. Bu kitap aslında. O'ndan bir hatta bin parça adeta. Anlayana. Duyanlara. Savunmasız yakalandınız. Ecem Hanım artık yanı başınızda. :) Ya duy(a)mayanlara? İngilizce ise bahse konu bir sonraki rota. Söylenecek her ne varsa, mürekkebi samimiyetle bezeli malum beyaz kağıtlara, bu denli aktarılabilirdi anca. "Başka" bir şey var görmek ile bakmak arasındaki arafta. Gerçekten b'aşka. Yayın ve yayımda. Nefes tüketenler adına. Taktir ve şükrânlarımla.
   Ceyda K. - 29.11.2023 21:41
   5/5
   Bir gün gelir ve 4 yılın karşılığı ete kemiğe bürünüp yararlanmamız için önümüze sunulur. Dolu dolu geçen dersleri gibi harika bir kitap yazmış Ecem Hocam. Bitmez tükenmez 'life long learning' prensibini derinlemesine işlediği ve uzun yıllar her daim yanımızda olacak olan bu kitabı herkes edinmeli!
   NP . - 29.11.2023 16:41
   5/5
   Dilbilime, eğitime, öğrencilerine verdiği emek, özen ve samimiyetine yakından tanık olduğum, alanında uzman bir isimden, "akademik yazma, akademik kelime bilgisi ve akademik konuşma" ile ilgili engin bir deneyim kazanacağınız ve bu alanda kütüphanenizin baş köşesinde olmasını isteyeceğiniz bir kaynak! Teşekkürler Ecem Fırat Kopuz...
   Zuhal Y. - 29.11.2023 01:51
   5/5
   Ecem Hoca'dan ofisinde yuz yuze Toefl dersi almistim 2019 yilinda, kendisi o zamanlar ETS'in kaynaklariyla calistiriyordu beni ve ben gercekten hem ingilizcemi gelistirmeye calisiyordum hem de toefl kitabinin icinde boguluyordum. Istedigim puani bir bucuk senelik surec sonunda almistim ozamanlar keske her seyi Turkce anlatan bir kitap olsa diyorduk Ecem hoca da birgun yazacagim diyordu, hocam gururumussunuz, kitabinizi sabirsizlikla bekliyorum kutuphanemin en guzel kosesine koyacagim.
   Benay k. - 28.11.2023 22:09
   5/5
   Heyecanla bu kitabın çıkmasını bekliyordum. Ecem hocamın engin bilgisiyle Academik İngilizce alanı zengin içeriğiyle göz dolduran harika bir kaynak kazandı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek var iyi ki varsın ingilizceye fısıldayan kadın…
   Merve A. - 28.11.2023 21:29
   5/5
   Uzun zamandır merak ve heyecanla beklediğim, akademik süreçte bana çok faydası olacağını düşündüğüm bu kitap için Ecem Hanıma çok teşekkür ederim. Sabırsızlıkla bekliyorum.
   Emrah T. - 28.11.2023 20:35
   5/5
   Ecem Hoca, ülkemizin önde gelen eğitimcilerinden biri olarak, özellikle IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlanan herkes için kusursuz bir kaynak sunmaktadır. Bu bilgi yuvası, herkesin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken bir hazinedir.
   Zeynep G. - 28.11.2023 19:17
   5/5
   Alanında en donanımlı eğitmenlerden biri olan Ecem hocanın, çokça emek ve titizlikle hazırladığına öğrencileri olarak bizzat şahit olduğumuz yeni kitabını tüm öğrencilere gönülden tavsiye ederim. Akademik ingilizce ve sınav hazırlığında çok faydalı bir başucu kaynağı olacaktır, teşekkürler Ecem hocam elinize sağlık.
   Mina E. - 28.11.2023 18:25
   5/5
   Her konuda birçok insanın hayatına dokunan Ecem hocamın kitabının çıkmasına çok sevindim. Kitabın herkes için çok yararlı olacağına, baş ucu kitabı tadında olduğuna eminim! Ecem hocamın kitabı ile birlikte İngilizce artık sorun olmaktan çıkacaktır.
   Feyzanur A. - 28.11.2023 17:42
   5/5
   Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden biridir Ecem Hoca, uzun suredir kitabinin çıkmasını bekliyordum, bütün öğrencilere faydalı olacağına çok eminim, özellikle IELTS ve TOEFL sınavına hazırlanacak öğrenciler için önemli bir kaynak. Kütüphanemin yeni kitabi hayırlı olsun, teşekkürler Ecem Hocam.
   İrem İ. - 28.11.2023 17:39
   5/5
   İngilizce öğrenmek için başvurulması gereken en değerli eğiticilerden biri tarafından kaleme alınan efsane kitap! Ecem hocaya teşekkürler.
   BARIŞ I. - 28.11.2023 17:04
   5/5
   Ülkemizin dil öğretimi alanında en iyi hocalarından birisinin öğrenciler ve ilgilenen herkese çok faydalı olacak bir başucu kaynağıdır.
Kapat