Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%20
Adalet Bakanlığı GYS Sınavları Yazı İşleri Müdürlüğü Son Karar Soru Ba

Adalet Bakanlığı GYS Sınavları Yazı İşleri Müdürlüğü Son Karar Soru Bankası 2020

Liste Fiyatı : 460,00TL
İndirimli Fiyat : 368,00TL
Kazancınız : 92,00TL
Taksitli fiyat : 3 x 122,67TL
Havale/EFT ile : 360,64TL
%20
Temin Süresi 3 İş Günüdür.
9786257127202
67144
Adalet Bakanlığı GYS Sınavları Yazı İşleri Müdürlüğü Son Karar Soru Bankası 2020
Adalet Bakanlığı GYS Sınavları Yazı İşleri Müdürlüğü Son Karar Soru Bankası 2020
368.00

Adalet Bakanlığı
Görevde Yükselme Sınavları
Yazı İşleri Müdürlüğü
Son Karar
Soru Bankası

Savaş Yayınları 2020

Çıkmış ve Özgün 1248 Adet Soru


Prof. Dr. Ahmet Nohutçu
Cumhuriyet Savcısı Olcay Aslan
Av. Olcay Ekşioğlu
YİM Bektaş Murat Gölbaşı


İdari İşler Müdürlüğü
Merkez Şube Müdürlüğü
Merkez Şeflikleri
Adli Sicil Şube Müdürlüğü
Adli Sicil Şeflikleri
Merkez ve Taşra Bilgi İşlem Müdürlüğü
Merkez ve Taşra Şeflikleri
Koruma ve Güvenlik Amirliği
Koruma ve Güvenlik Şeflikleri
Zabıt Kâtipliği

Anayasa Hukuku
İdare Hukuku
İdari Yargılama Hukuku
Ceza Hukuku Genel Hükümler
Ceza Muhakemesi Hukuku
Ceza ve Güvenlik Tedbirleri Hakkında Kanun
Medeni Hukuk
Medeni Usul Hukuku
Adli ve İdari Yargı Adalet Komisyonlarının Yapısı ve Görevleri İle Yargı Örgütü
Cumhurbaşkanlığı 1 Nolu Kararnamesi
Kalem Mevzuatı ve Yargı Harçları
Tebligat Hukuku
Adalet Bakanlığı Disiplin Yönetmeliği
Resmi Yazışma Kuralları
Bilgisayar ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP)
Bakanlık Genelgeleri


10 Haziran 2020 Tarihinde Yayımlanan 63 ve 64 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri
14 Nisan 2020 Tarih 7242 Sayılı Kanunla Yapılan Ceza Muhakemesi Kanunu Değişikleri
Dâhil Tüm Güncel Mevzuat Değişiklik ve Yenilikleri Çerçevesinde Hazırlanmıştır.

ÖNSÖZ
5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacak ve 14.668 adayın Yazı İşleri Müdürlüğü, 1.162 adayın da İdari İşler Müdürlüğü için başvurduğu Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarına hazırlık amacıyla kaleme alınmış iş bu SON KARAR SORU BANKAMIZDA, sadece sınav odaklı seçilmiş ve hazırlanmış toplam 1248 adet tamamı çözümlü soru bulunmaktadır.
Kitapta yer alan sorular üç kategoride toplanmaktadır:
1) 07/10/2017 ve 09/10/2016 Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarının çözülmüş soruları
2) ÖSYM tarafından yapılan Hakimlik, Kaymakamlık, Müfettişlik gibi diğer sınavlarda sorulmuş ve Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı’nda da sorulma ihtimalinin yüksek olduğu çıkmış çözümlü sorular
3) ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda sorulan soruların dikkatlice ve detaylı analizi yapılarak önümüzdeki sınavda çıkma ihtimali kuvvetli özgün çözümlü sorular
Bu kitabı yazarı olan aynı uzman yazar kadrosuyla hazırladığımız ve Haziran 2020 ayında yayımlanan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları KONU ANLATIMI kitabımızda yer alan toplam 1000 sorunun pekçoğuna bu kitapta çözümüyle birlikte yer verilmekle beraber, SON KARAR SORU BANKAMIZDA 400’e yakın farklı ve yeni eklenmiş soru da yer almaktadır.
Elinizde tuttuğunuz Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları SON KARAR SORU BANKASI kitabımızı aşağıdaki noktalara dikkat ederek hazırladık:
Başta 10 Haziran 2020 Tarihinde Sonuncusu Çıkarılan 64 adet Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinin merkezi idarenin başkent teşkilatı olan Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıklar teşkilatı ile kamu tüzelkişiliklerinde getirdiği pek çok önemli değişikliklerden, 14 Nisan 2020 Tarih 7242 Sayılı Kanunla Yapılan Ceza Muhakemesi Kanunu değişiklerine varıncaya kadar sınav kapsamındaki tüm konuları ilgilendiren TÜM GÜNCEL MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİ DİKKATE ALINMIŞTIR.
Kitapta yer alan sorular kadar soruların çözümlerinde de adayların kavrayıp farkına varması gereken bilgiler, konu tekrarı mahiyetinde doyurucu açıklamalar, önemli noktalar ve açıklamalar konmuştur.
07/10/2017 ve 09/10/2016 tarihlerinde yapılan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarının soruları dikkatle tahlil edilerek, gelme ihtimali beliren özel ve teknik konularla yeni soru tarzlarına yönelik özgün sorular ve açıklamalar ilave edilmiştir.
Okuyucu tarafından sınavda sorulma ihtimali kuvvetli olan noktaların, konuların, değişikliklerin ve yeniliklerin rahatça görülüp farkına varılması için dikkat çekici özel kutular açılmış, vurgulamalar yapılmıştır.
Soruların çözümünde soyut ve kuramsal sözel anlatımı somutlaştırmak ve akılda daha somut kalmasını sağlayabilmek için önemli kutular, kritik tüyolar, pratik ancak doyurucu açıklamalar, sınavlarda gözünüzde canlanacak şema ve tablolar, sınav esnasında cankurtaran mesabesinde size katkı sağlayacak formüller, büyük ve kalın harfle yazılmış veya altıçizilmiş kavram ve ibareler kullanılarak SINAV MANTIĞINA HIZLICA ADAPTE OLMANIZ hedeflenmiştir.
Çok Kıymetli, Cefakâr ve Çilekeş Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı adayları; bir konuyu pekiştirmenin en iyi yolu soru çözmektir. Sınavı kazanmak için öncesinde bol soru çözerek, pratik yapmak başarılı olabilmenizin olmazsa olmaz şartıdır. Sınav öncesinde bol soru çözerek pratik yapanlar, soru çözmeyenlere göre kesinlikle daha fazla başarılı olmaktadırlar.
Sınava hazırlanırken BOL VE ÇOK SORU ÇÖZMEK:
Çalıştığınız konuları daha iyi anlamanızı ve pekişmesini sağladığı gibi, size sınav öncesinde pratik kazandırır, öğrendiğiniz bilgileri geri çağırmayı öğretir ki, sınavda tam da sizden istenen şey budur.
Öğrendiğiniz bilginin nasıl kullanılabileceği hakkında size yol gösterir.
Öğrendiklerinizin çeldirici seçenekleriyle birlikte nasıl sorulabileceği hakkında size fikir verir.
Hangi konulara daha fazla ağırlık vermenizi sağlayarak, gereksiz yerlerde zaman harcamanızı önler, önemsiz yerlerde gezinmenizi engeller ve sınav sürecinde en kıymetli değer olan zamandan tasarruf ettirir.
Sizin değil soru hazırlayanların neyi önemsedikleri ve nasıl soru sorabilecekleri anlamanızı sağlayarak, sınavda soruları kolaylıkla ve rahatlıkla soru çözmenizi sağlar.
Eksik konuları hatırlatarak, ilgili konulara yoğunlaşmanızı sağlar.
Nihayet, sınavda karşılaşacağınız tereddütleri, yanılmaları, şaşırmaları ve aksilikleri önceden deneyimleyerek kendinizden emin ve güvenle gireceğiniz sınavda başarılı olmanızda katalizör etkisi yapar.
Sonuç olarak, Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları SON KARAR SORU BANKASI’nı çözüp bitirdiğinizde, sınav kapsamındaki sorumlu olduğunuz tüm dersleri pratik, hızlı ancak hiçbir konuyu ve sınav detayını atlamaksızın nitelikli bir özetini ve ciddi bir biçimde tekrarını yapmış olacaksınız.
Yazar kadrosu olarak bilgi, bilim, uzmanlık ve tecrübenin referansı ve büyük bir emek ile yazılan bu kitabın, yargı camiasının mutfağı olan kalem hizmetlerinin cefakar emektarlarının muhatabı olduğu başta Yazı İşleri Müdürlüğü olmak üzere, İdari İşler Müdürlüğü, Merkez ve Adli Sicil Şube Müdürlüğü ve Şeflikleri, Merkez ve Taşra Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Şeflikleri, Koruma ve Güvenlik Amirliği ve Şeflikleri, Zabıt Katipliği sınavlarında, mesleki kariyer hedeflerinize ulaşmanızda azami katkı sağlaması ve meslek hayatınıza yeni bir vizyon katması dileğiyle şimdiden başarılar diliyoruz.
Bilvesile, kuramsal ve pratik bilgisi ile konularında uzman, yetkin ve deneyim sahibi yazar arkadaşlarım Cumhuriyet Savcısı Olcay ASLAN, Avukat Olcay EKŞİOĞLU ve Yazı İşleri Müdürü Bektaş Murat GÖLBAŞI’ya çok değerli katkıları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kitabın dizgisini gerçekleştiren, pozitif enerjisiyle biz yazarları teşvik eden Ümmühan Eroğlu’na ve bu eserin oluşmasında kapılarını bize açan, yüzlerce Hukuk kitabının basımını yaparak adalet camiasına çok ciddi hizmetleri bulunan Yayınevi sahibi Barış Mahmut GEZERKAYA’ya gönülden teşekkür ediyorum.
24.07.2020
Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU

ÖNEMLİ NOT:
Son Karar Soru Bankası kitabımız matbaaya girmek üzereyken TBMM’de 22 Temmuz 2020 tarihinde 7251 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kabul edildi. Mezkûr Kanun, görevde yükselme sınavları kapsamındaki 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda çok kapsamlı ve önemli değişiklikler gerçekleştirdi.
Ancak söz konusu değişiklikler veya diğer mevzuat yenilikleri, 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak Görevde Yükselme Sınavlarında sorulmayacaktır. Çünkü Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin Geçici 7. Maddesinde şu hüküm bulunmaktadır:
“Bu maddenin yayımı tarihinden önce duyurusu yapılmış ve başvuru süresi bitmiş olan görevde yükselme eğitimleri ve sınavları ile unvan değişikliği sınavları, duyurunun yapıldığı tarihte yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine göre gerçekleştirilir.”
Bu durum, Adalet Bakanlığı’nın Eğitim Dairesi Başkanlığı internet sayfasında “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular” bölümünde şöyle ifade edilmiştir: “Belirtilen mevzuat hükmü gereğince, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, duyuru tarihi olan 03.07.2020 TARİHİNDE YÜRÜRLÜKTE BULUNAN MEVZUAT HÜKÜMLERİNE GÖRE GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİNDEN DEĞİŞEN MEVZUAT HÜKÜMLERİNDEN SORUMLU OLUNMAYACAKTIR.*”
Binaenaleyh, 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak Görevde Yükselme Sınavlarında, 03.07.2020 tarihinden sonra kabul edilecek ve yürürlüğe girecek kanun, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, yönetmelik, genelge veya diğer düzenleyici işlemler gibi mevzuat değişikliklerinden soru sorulmayacaktır.

*https://edb.adalet.gov.tr/SayfaDetay/gorevde-yukselme-ve-unvan-degisikligi-sinavlari-ile-ilgili-sikca-sorulan-sorular02072020103112

KONU BAŞLIKLARI TOPLAM SORU SAYISI
Anayasa Hukuku 213
İdare Hukuku 110
İdari Yargılama Usulü Hukuku 75
Ceza Hukuku Genel Hükümleri 56
Ceza Muhakemesi Hukuku 77
Ceza ve Güvenlik Tedbirleri Hakkında Kanun 24
Medeni Hukuk 61
Medeni Usul Hukuku 139
Adli ve İdari Yargı Adalet Komisyonlarının Yapısı ve Görevleri İle Yargı Örgütü 97
Cumhurbaşkanlığı 1 Nolu Kararnamesi 23
Kalem Mevzuatı ve Yargı Harçları 109
Tebligat Hukuku 106
Adalet Bakanlığı Disiplin Yönetmeliği 20
Resmi Yazışma Kuralları 53
Bilgisayar ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi 44
Bakanlık Genelgeleri 41
TOPLAM 1248
Kitapta Yazarların Sorumlu Olduğu Bölümler:
1-2-3. Bölümler - Ahmet NOHUTÇU
4-5-6-8. Bölümler - Olcay ASLAN
7. Bölüm - Olcay EKŞİOĞLU
9-10-11-12-13-14-15-16. Bölümler - Bektaş Murat GÖLBAŞI

 • Açıklama
  • Adalet Bakanlığı
   Görevde Yükselme Sınavları
   Yazı İşleri Müdürlüğü
   Son Karar
   Soru Bankası

   Savaş Yayınları 2020

   Çıkmış ve Özgün 1248 Adet Soru


   Prof. Dr. Ahmet Nohutçu
   Cumhuriyet Savcısı Olcay Aslan
   Av. Olcay Ekşioğlu
   YİM Bektaş Murat Gölbaşı


   İdari İşler Müdürlüğü
   Merkez Şube Müdürlüğü
   Merkez Şeflikleri
   Adli Sicil Şube Müdürlüğü
   Adli Sicil Şeflikleri
   Merkez ve Taşra Bilgi İşlem Müdürlüğü
   Merkez ve Taşra Şeflikleri
   Koruma ve Güvenlik Amirliği
   Koruma ve Güvenlik Şeflikleri
   Zabıt Kâtipliği

   Anayasa Hukuku
   İdare Hukuku
   İdari Yargılama Hukuku
   Ceza Hukuku Genel Hükümler
   Ceza Muhakemesi Hukuku
   Ceza ve Güvenlik Tedbirleri Hakkında Kanun
   Medeni Hukuk
   Medeni Usul Hukuku
   Adli ve İdari Yargı Adalet Komisyonlarının Yapısı ve Görevleri İle Yargı Örgütü
   Cumhurbaşkanlığı 1 Nolu Kararnamesi
   Kalem Mevzuatı ve Yargı Harçları
   Tebligat Hukuku
   Adalet Bakanlığı Disiplin Yönetmeliği
   Resmi Yazışma Kuralları
   Bilgisayar ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP)
   Bakanlık Genelgeleri


   10 Haziran 2020 Tarihinde Yayımlanan 63 ve 64 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri
   14 Nisan 2020 Tarih 7242 Sayılı Kanunla Yapılan Ceza Muhakemesi Kanunu Değişikleri
   Dâhil Tüm Güncel Mevzuat Değişiklik ve Yenilikleri Çerçevesinde Hazırlanmıştır.

   ÖNSÖZ
   5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacak ve 14.668 adayın Yazı İşleri Müdürlüğü, 1.162 adayın da İdari İşler Müdürlüğü için başvurduğu Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarına hazırlık amacıyla kaleme alınmış iş bu SON KARAR SORU BANKAMIZDA, sadece sınav odaklı seçilmiş ve hazırlanmış toplam 1248 adet tamamı çözümlü soru bulunmaktadır.
   Kitapta yer alan sorular üç kategoride toplanmaktadır:
   1) 07/10/2017 ve 09/10/2016 Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarının çözülmüş soruları
   2) ÖSYM tarafından yapılan Hakimlik, Kaymakamlık, Müfettişlik gibi diğer sınavlarda sorulmuş ve Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı’nda da sorulma ihtimalinin yüksek olduğu çıkmış çözümlü sorular
   3) ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda sorulan soruların dikkatlice ve detaylı analizi yapılarak önümüzdeki sınavda çıkma ihtimali kuvvetli özgün çözümlü sorular
   Bu kitabı yazarı olan aynı uzman yazar kadrosuyla hazırladığımız ve Haziran 2020 ayında yayımlanan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları KONU ANLATIMI kitabımızda yer alan toplam 1000 sorunun pekçoğuna bu kitapta çözümüyle birlikte yer verilmekle beraber, SON KARAR SORU BANKAMIZDA 400’e yakın farklı ve yeni eklenmiş soru da yer almaktadır.
   Elinizde tuttuğunuz Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları SON KARAR SORU BANKASI kitabımızı aşağıdaki noktalara dikkat ederek hazırladık:
   Başta 10 Haziran 2020 Tarihinde Sonuncusu Çıkarılan 64 adet Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinin merkezi idarenin başkent teşkilatı olan Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıklar teşkilatı ile kamu tüzelkişiliklerinde getirdiği pek çok önemli değişikliklerden, 14 Nisan 2020 Tarih 7242 Sayılı Kanunla Yapılan Ceza Muhakemesi Kanunu değişiklerine varıncaya kadar sınav kapsamındaki tüm konuları ilgilendiren TÜM GÜNCEL MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİ DİKKATE ALINMIŞTIR.
   Kitapta yer alan sorular kadar soruların çözümlerinde de adayların kavrayıp farkına varması gereken bilgiler, konu tekrarı mahiyetinde doyurucu açıklamalar, önemli noktalar ve açıklamalar konmuştur.
   07/10/2017 ve 09/10/2016 tarihlerinde yapılan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarının soruları dikkatle tahlil edilerek, gelme ihtimali beliren özel ve teknik konularla yeni soru tarzlarına yönelik özgün sorular ve açıklamalar ilave edilmiştir.
   Okuyucu tarafından sınavda sorulma ihtimali kuvvetli olan noktaların, konuların, değişikliklerin ve yeniliklerin rahatça görülüp farkına varılması için dikkat çekici özel kutular açılmış, vurgulamalar yapılmıştır.
   Soruların çözümünde soyut ve kuramsal sözel anlatımı somutlaştırmak ve akılda daha somut kalmasını sağlayabilmek için önemli kutular, kritik tüyolar, pratik ancak doyurucu açıklamalar, sınavlarda gözünüzde canlanacak şema ve tablolar, sınav esnasında cankurtaran mesabesinde size katkı sağlayacak formüller, büyük ve kalın harfle yazılmış veya altıçizilmiş kavram ve ibareler kullanılarak SINAV MANTIĞINA HIZLICA ADAPTE OLMANIZ hedeflenmiştir.
   Çok Kıymetli, Cefakâr ve Çilekeş Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı adayları; bir konuyu pekiştirmenin en iyi yolu soru çözmektir. Sınavı kazanmak için öncesinde bol soru çözerek, pratik yapmak başarılı olabilmenizin olmazsa olmaz şartıdır. Sınav öncesinde bol soru çözerek pratik yapanlar, soru çözmeyenlere göre kesinlikle daha fazla başarılı olmaktadırlar.
   Sınava hazırlanırken BOL VE ÇOK SORU ÇÖZMEK:
   Çalıştığınız konuları daha iyi anlamanızı ve pekişmesini sağladığı gibi, size sınav öncesinde pratik kazandırır, öğrendiğiniz bilgileri geri çağırmayı öğretir ki, sınavda tam da sizden istenen şey budur.
   Öğrendiğiniz bilginin nasıl kullanılabileceği hakkında size yol gösterir.
   Öğrendiklerinizin çeldirici seçenekleriyle birlikte nasıl sorulabileceği hakkında size fikir verir.
   Hangi konulara daha fazla ağırlık vermenizi sağlayarak, gereksiz yerlerde zaman harcamanızı önler, önemsiz yerlerde gezinmenizi engeller ve sınav sürecinde en kıymetli değer olan zamandan tasarruf ettirir.
   Sizin değil soru hazırlayanların neyi önemsedikleri ve nasıl soru sorabilecekleri anlamanızı sağlayarak, sınavda soruları kolaylıkla ve rahatlıkla soru çözmenizi sağlar.
   Eksik konuları hatırlatarak, ilgili konulara yoğunlaşmanızı sağlar.
   Nihayet, sınavda karşılaşacağınız tereddütleri, yanılmaları, şaşırmaları ve aksilikleri önceden deneyimleyerek kendinizden emin ve güvenle gireceğiniz sınavda başarılı olmanızda katalizör etkisi yapar.
   Sonuç olarak, Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları SON KARAR SORU BANKASI’nı çözüp bitirdiğinizde, sınav kapsamındaki sorumlu olduğunuz tüm dersleri pratik, hızlı ancak hiçbir konuyu ve sınav detayını atlamaksızın nitelikli bir özetini ve ciddi bir biçimde tekrarını yapmış olacaksınız.
   Yazar kadrosu olarak bilgi, bilim, uzmanlık ve tecrübenin referansı ve büyük bir emek ile yazılan bu kitabın, yargı camiasının mutfağı olan kalem hizmetlerinin cefakar emektarlarının muhatabı olduğu başta Yazı İşleri Müdürlüğü olmak üzere, İdari İşler Müdürlüğü, Merkez ve Adli Sicil Şube Müdürlüğü ve Şeflikleri, Merkez ve Taşra Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Şeflikleri, Koruma ve Güvenlik Amirliği ve Şeflikleri, Zabıt Katipliği sınavlarında, mesleki kariyer hedeflerinize ulaşmanızda azami katkı sağlaması ve meslek hayatınıza yeni bir vizyon katması dileğiyle şimdiden başarılar diliyoruz.
   Bilvesile, kuramsal ve pratik bilgisi ile konularında uzman, yetkin ve deneyim sahibi yazar arkadaşlarım Cumhuriyet Savcısı Olcay ASLAN, Avukat Olcay EKŞİOĞLU ve Yazı İşleri Müdürü Bektaş Murat GÖLBAŞI’ya çok değerli katkıları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kitabın dizgisini gerçekleştiren, pozitif enerjisiyle biz yazarları teşvik eden Ümmühan Eroğlu’na ve bu eserin oluşmasında kapılarını bize açan, yüzlerce Hukuk kitabının basımını yaparak adalet camiasına çok ciddi hizmetleri bulunan Yayınevi sahibi Barış Mahmut GEZERKAYA’ya gönülden teşekkür ediyorum.
   24.07.2020
   Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU

   ÖNEMLİ NOT:
   Son Karar Soru Bankası kitabımız matbaaya girmek üzereyken TBMM’de 22 Temmuz 2020 tarihinde 7251 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kabul edildi. Mezkûr Kanun, görevde yükselme sınavları kapsamındaki 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda çok kapsamlı ve önemli değişiklikler gerçekleştirdi.
   Ancak söz konusu değişiklikler veya diğer mevzuat yenilikleri, 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak Görevde Yükselme Sınavlarında sorulmayacaktır. Çünkü Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin Geçici 7. Maddesinde şu hüküm bulunmaktadır:
   “Bu maddenin yayımı tarihinden önce duyurusu yapılmış ve başvuru süresi bitmiş olan görevde yükselme eğitimleri ve sınavları ile unvan değişikliği sınavları, duyurunun yapıldığı tarihte yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine göre gerçekleştirilir.”
   Bu durum, Adalet Bakanlığı’nın Eğitim Dairesi Başkanlığı internet sayfasında “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular” bölümünde şöyle ifade edilmiştir: “Belirtilen mevzuat hükmü gereğince, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, duyuru tarihi olan 03.07.2020 TARİHİNDE YÜRÜRLÜKTE BULUNAN MEVZUAT HÜKÜMLERİNE GÖRE GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİNDEN DEĞİŞEN MEVZUAT HÜKÜMLERİNDEN SORUMLU OLUNMAYACAKTIR.*”
   Binaenaleyh, 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak Görevde Yükselme Sınavlarında, 03.07.2020 tarihinden sonra kabul edilecek ve yürürlüğe girecek kanun, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, yönetmelik, genelge veya diğer düzenleyici işlemler gibi mevzuat değişikliklerinden soru sorulmayacaktır.

   *https://edb.adalet.gov.tr/SayfaDetay/gorevde-yukselme-ve-unvan-degisikligi-sinavlari-ile-ilgili-sikca-sorulan-sorular02072020103112

   KONU BAŞLIKLARI TOPLAM SORU SAYISI
   Anayasa Hukuku 213
   İdare Hukuku 110
   İdari Yargılama Usulü Hukuku 75
   Ceza Hukuku Genel Hükümleri 56
   Ceza Muhakemesi Hukuku 77
   Ceza ve Güvenlik Tedbirleri Hakkında Kanun 24
   Medeni Hukuk 61
   Medeni Usul Hukuku 139
   Adli ve İdari Yargı Adalet Komisyonlarının Yapısı ve Görevleri İle Yargı Örgütü 97
   Cumhurbaşkanlığı 1 Nolu Kararnamesi 23
   Kalem Mevzuatı ve Yargı Harçları 109
   Tebligat Hukuku 106
   Adalet Bakanlığı Disiplin Yönetmeliği 20
   Resmi Yazışma Kuralları 53
   Bilgisayar ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi 44
   Bakanlık Genelgeleri 41
   TOPLAM 1248
   Kitapta Yazarların Sorumlu Olduğu Bölümler:
   1-2-3. Bölümler - Ahmet NOHUTÇU
   4-5-6-8. Bölümler - Olcay ASLAN
   7. Bölüm - Olcay EKŞİOĞLU
   9-10-11-12-13-14-15-16. Bölümler - Bektaş Murat GÖLBAŞI

   Stok Kodu
   :
   9786257127202
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   814
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   2020 Temmuz
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Dili
   :
   Türkçe
 • Taksit Seçenekleri
  • Axess Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   368,00   
   368,00   
   2
   184,00   
   368,00   
   3
   122,67   
   368,00   
   Ziraat Bankkart
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   368,00   
   368,00   
   2
   184,00   
   368,00   
   3
   122,67   
   368,00   
   Maximum Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   368,00   
   368,00   
   2
   184,00   
   368,00   
   3
   122,67   
   368,00   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   368,00   
   368,00   
   2
   -   
   -   
   3
   -   
   -   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat